Jesienny VIS z Hydrozagadką

Jesienny VIS z Hydrozagadką


Kada?

Počinje: Subota 06:00 (30 Rujan)
Završava: Subota 20:00 (07 Listopad)

Gdje?

Komiža Manta Diving Center
MANTA DIVING KOMIŽA – ISLAND VIS, Komiža
Sport

Opis

Centrum Nurkowe Hydrozagadka zaprasza na tradycyjny jesienny wyjazd do Chorwacji. W planach nurkowania rekreacyjne, wrakowe i techniczne!

Lokalizacja
Vis jest najbardziej wysuniętą w morze chorwacką wyspą, położoną pomiędzy wyspami Hvar, Korcula i Lastovo. Od włoskiego wybrzeża dzieli ją około 60 mil morskich.
Komiza to małe miasteczko należące do najpiękniejszych adriatyckich skarbów. Jest to z pewnością jedno z najbardziej romantycznych i klimatycznych miejsc, jakie tylko można sobie wyobrazić. Wszystko co kojarzy się z Dalmacją – żeglarze i marynarze, wyspy i rzeczki, łodzie i statki, ryby słonowodne, olej z oliwek i cebule, beczki, narzędzia i tradycyjne domy z kamienia, wąskie uliczki, kościoły, kaplice i forty, rybacy i poeci, homary i krewetki - wpisały się w krajobraz tego niezwykłego miejsca. Tutaj całymi dniami rozkoszujemy się morzem zasiadając w cieniu, słuchając muzyki fal, z darami morza na półmisku, podczas gdy legendarna, stara Komiza otwiera przed nami swoją dalmacką duszę. Ktokolwiek przyjeżdża do Komizy, wraca po raz kolejny i kolejny.

Zakwaterowanie

Podczas naszego pobytu gościmy w hotelu Bisevo, położonym 10 metrów od adriatyckiej plaży, tuż obok bazy z którą nurkujemy. Każdy pokój jest wyposażony w lodówkę oraz telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej.

Na terenie hotelu znajduje się pole do mini-golfa oraz sklep z pamiątkami. Goście mogą także korzystać z pobliskich kortów tenisowych oraz boisk do koszykówki piłki nożnej i siatkówki.
W czynnej przez całą dobę recepcji można zamówić usługi prania, prasowania, a także skorzystać z usług kantoru wymiany walut. Personel biura informacji turystycznej chętnie pomoże organizować jednodniowe wycieczki łodzią po licznych zatokach i plażach ukrytych na wyspie.
Hotel Biševo zapewnia bezpłatny prywatny parking. W odległości 500 metrów od obiektu znajduje się przystanek autobusowy, który zapewnia połączenia z urokliwą miejscowością Vis oraz z położonym w niej portem promowym. Codziennie dostępne są także połączenia promowe ze Splitem.
Kursy
Nurkom rekreacyjnym proponujemy dokończenie kursu OWD, oraz szeroki wybór specjalizacji w ramach AOWD - np nurkowania głębokie czy wrakowe. Planujemy też nurkowania w ramach kursów technicznych, Normoxic Trimix, Zaawansowane Procedury Dekompresyjne.

Cena

Nurkowie rekreacyjni
430 Euro – w tym: pakiet 7 noclegów (pokoje 2-osobowe, śniadania, obiadokolacje), 10 nurkowań (opieka instruktora, transport na miejsce nurkowe, pełna butla 15L i pas balastowy), opłata klimatyczna.
Nurkowie techniczni
220 Euro – pakiet 7 noclegów (pokoje 2-osobowe, śniadania, obiadokolacje), opłata klimatyczna.
Dodatkowo płatne gazy oraz nurkowania: (30/50 Euro za nurkowanie)
Przy dokonywaniu rezerwacji prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 200 Euro.
Dodatkowo płatne
Ubezpieczenie kosztów leczenia, obejmuje wypadki nurkowe (składka zależna od wybranego wariantu, według potrzeb i życzeń) – od 50 do 120 zł
50 Euro bilet promowy za 1 samochód w 2 strony (dzielimy na liczbę pasażerów)
14 Euro – bilet na prom za 1 osobę w 2 strony
Gazy: hel 0,04 Euro za 1 litr, tlen 0,006 Euro za 1 litr

Dojazd
Proponujemy przejazd naszym busem – koszt 640zł. Osoby jadące własnymi samochodami, dobierają się w grupy i dzielą kosztami.

Centrum nurkowe
Nurkujemy z Centrum Nurkowym Manta. Centrum posiada 3 łodzie o całkowitej ilości miejsc 30. Jest wyposażone w sprężarkę Bauer o wydajności 320 L/min, 15 pełnych zestawów do nurkowania, 40 butli 15 L z możliwością napełniania powietrzem, Nitroxem i Trimixem.

Nurkowania
Okolice wyspy oferują miejsca interesujące dla nurków o różnym doświadczeniu i umiejętnościach.
Można tu zobaczyć 10 wraków leżących na głębokości od 10 m do 80 m, dużo przepięknych jaskiń, raf bogatych w faunę i florę (czerwone korale, żółte i czerwone gorgonie). Atrakcją nurkową jest też znajdujące się przy wejściu do portu Viskiego stanowisko archeologiczne z pozostałościami antycznej ceramiki.
Więcej o miejscach nurkowych i wrakach przeczytacie na naszej stronie: www.hydrozagadka.plJoš događanja u Komiža Manta Diving Center

Wraki Vis - tech
Sport

Wraki Vis - tech

Subota 16:00 (30 Rujan)
Komiža Manta Diving Center, Komiža

Događanja u blizini Komiža Manta Diving Center

Kursy techniczne - Tec 40 Tec 45 Tec 50 Tec 65 Full Tec Trimix
Noćni život
100 m »

Kursy techniczne - Tec 40 Tec 45 Tec 50 Tec 65 Full Tec Trimix

Subota 15:00 (14 Listopad)
ISSA Diving Center, Komiža

Harbour Clean Up!
Sport
31 km »

Harbour Clean Up!

Nedjelja 09:00 (01 Listopad)
Hvar Diving - Viking, Hvar

Segeltörn Südliche Adria
Sport

Segeltörn Südliche Adria

Subota 17:00 (28 Listopad)
Seget Donji-Trogir, Seget Donji

Kapitański rejs kojotów na Jeanneau 64
Sport

Kapitański rejs kojotów na Jeanneau 64

Subota 17:00 (07 Listopad)
Marina Baotic, Seget Donji

Nie Tylko dla Orłów-Morsów
Sport

Nie Tylko dla Orłów-Morsów

Subota 17:00 (14 Listopad)
Marina Baotic, Seget Donji

Letno-jesenná Plavba Katamaranom
Konferencija

Letno-jesenná Plavba Katamaranom

Subota 13:00 (07 Listopad)
Marina & Yacht Service Center Trogir, Trogir

Wir fahren nach Trogir
Sport

Wir fahren nach Trogir

Nedjelja 06:00 (29 Listopad)
Grad Trogir, Trogir

7-14 октября / Регата SportFlot Race 2017 / Хорватия
Zajednica

7-14 октября / Регата SportFlot Race 2017 / Хорватия

Subota 16:00 (07 Listopad)
Marina Frapa Rogoznica, Rogoznica