Šamanské putovanie v Chorvátsku

Šamanské putovanie v Chorvátsku


Kada?

Počinje: Ponedjeljak 18:00 (18 Lipanj)
Završava: Ponedjeljak 10:00 (25 Lipanj)

Gdje?

Sucuraj
, Sucuraj
Sport

Opis

Milí priatelia,

opäť Vás pozývam na zážitkový kurz Šamanské putovanie spojený s dovolenkou strávenou v Chorvátsku na ostrove Hvar, v malej čarovnej obci Sućuraj.

Ide o magické miesto, silové pole trojuholníka, ktorý tvoria Národný Park pohoria Biokovo, ostrovy Brač a Hvar (nazývaný aj „ostrov levandule“).

Čakajú nás tu unikátne energie, ktoré podporia silu skupiny. Pozdvihnú a posilnia Vášho ducha na Ceste Šamana.

KURZ:
Naučíte sa pradávnym technikám priameho kontaktu s duchovným svetom, komunikovať s duchovnými ochrancami či duchovným učiteľom za pomoci šamanského bubnovania.

Počas pobytu sa naučíte vstupovať do Dolného sveta, kde si nájdete svoje silové zviera, ktoré Vás bude sprevádzať počas všetkých šamanských ciest duchovnými svetmi, bude Vás chrániť v duchovných svetoch ako aj fyzickom svete a nakoniec Vám dodá silu, keď to budete potrebovať.

Tiež sa naučíte vstupovať do Horného sveta, kde si nájdete svojho duchovného učiteľa. Tento Vás bude viesť a učiť počas Vášho ďalšieho života. Naučíte sa aj základom liečenia a pomoci druhým, šamanským piesňam i tancom ako aj precítiť silu prírody daného miesta.

PRINESTE SI SO SEBOU:
- karimatku
- šatku na prikrytie očí (!)
- členitý kameň veľkosti grapefruitu (nie hladký kameň!), kameň nehľadajte na mieste konania kurzu, po použití kameň vráťte na to isté miesto odkiaľ ste ho vzali
- poznámkový blok a pero
- hrkálky, bubny (voliteľne)
- minerálnu alebo stolovú vodu

MIESTO KONANIA:
Sućuraj (Sučuraj) je malé mestečko a prístav na ostrove Hvar (Stredná Dalmácia, Chorvátsko). Prvá zachovaná písomná zmienka o Sućuraji sa datuje do 14. storočia, no o starovekom Sućuraji sa hovorí už v Homérovej Iliade, v ktorej sa Sućuraj nazýva Kilá na východe Leke (Hvaru).

Mesto leží v najvýchodnejšej časti ostrova, až takmer u jeho najvýchodnejšieho cípu. Má 357 stálych obyvateľov (2011), ktorí žijú hlavne z turizmu a rybolovu. Stará časť obce sa rozkladá okolo úzkej sućurajskej zátoky, ktorá je orientovaná na juh. Ostrov Hvar sa Sućurajom najviac približuje k pevnine vzdialenej len 5 km. Na tomto krátkom úseku jazdí trajekt z prístavu Drvenik na Makarskej riviére. Ostrov Hvar je známy svojou priaznivou stredomorskou klímou a vysokým počtom slnečných dní. Veď Sućuraj je s viac ako 2700 hodinami slnečného svitu ročne jedným z najslnečnejších a najteplejších miest ostrova. Sućuraj je pretkaný úzkymi uličkami so starými domami a obklopený vinohradmi, olivovými a figovníkovými hájmi. Z osady na Vás dýcha kľud a pohoda.

LEKTOR:
Peter Šimkovič v roku 1995 zorganizoval v spolupráci s Nadáciou pre šamanské štúdie (The Foundation for Shamanic Studies) prvý šamanský kurz na Slovensku, ktorý viedol riaditeľ rakúskej pobočky Paul Uccusić. V roku 1996 sa zúčastnil intenzívneho workshopu pod vedením Dr. Michaela Harnera zakladateľa Nadácie pre šamanské štúdie. Dlhodobo pracuje ako šamanský liečiteľ s klientmi zo Slovenska, Česka, Francúzska a Veľkej Británie.

TERMÍN KURZU:
18. - 25. 6. 2018

ČASOVÝ HARMONOGRAM:
1.deň:
do 18:00 príchod na miesto konania kurzu, ubytovanie
18:00 registrácia účastníkov, organizačné pokyny

2.deň:
16:00 – 18:00 teoretický úvod, oficiálne zoznámenie sa účastníkov

3. – 7.deň:
08:00 – 10:30 program kurzu
11:30 – 18:00 voľný program
18:00 – 19:00 večerná diskusia, konzultácie

8.deň:
do 10:00 odchod domov

DĹŽKA POBYTU:
8 dní/7 nocí

UBYTOVANIE:
Ubytovanie zabezpečuje organizátor akcie

DOPRAVA:
Individuálna s možnosťou spolujazdy pre tých, ktorí nemajú vlastné motorové vozidlo (viac info v prihláške)

STRAVA:
Individuálna v plne zariadenej kuchyni, v reštauráciách, prípadne u majiteľky apartmánového domu (viac info v prihláške)

CENA:
240,- €/osobu (zahŕňa kurzový poplatok a ubytovanie na 7 nocí), ak bude zaplatená záloha 120,- € do 16. marca 2018
270,- €/osobu (zahŕňa kurzový poplatok a ubytovanie na 7 nocí), pri zaplatenej zálohe od 17. marca 2018
Zvyšná suma bude doplatená priamo na mieste konania kurzu.

Odhadovaná cena za celý pobyt včítane kurzového poplatku, ubytovania, stravy a cestovného (pri zdieľaní nákladov na auto 4 osobami): cca 500,- €

PLATBY:
Platby zasielajte na účet ANNWIN Zvolen, IBAN číslo SK5411000000002920882447 v Tatrabanke, a.s., pobočka Zvolen, VS: 1825062018. Pri platbách z Českej republiky sa informujte o možnosti SEPA platby. BIC/SWIFT kód Tatrabanky je TATRSKBX.

STORNO:
30€ do 30. 4. 2018
120€ od 1. 5. 2018

PRIHLÁŠKA:
https://goo.gl/forms/wzyfeiPqPNRGuPwr2
Online prihlášku vyplňte najneskôr do 16. 3. 2018, aby ste si mohli uplatniť zvýhodnenú cenu (viac info v prihláške).

UZÁVIERKA PRIHLÁŠOK:
Uzávierka prihlášok je 30. 4. 2018, no vzhľadom na obmedzený počet účastníkov, môžeme prihlasovanie uzatvoriť kedykoľvek po naplnení kapacity kurzu, preto neváhajte a prihláste sa už dnes.Još događanja u Sucuraj

TAM TAM Music Festival 2018
Umjetnost

TAM TAM Music Festival 2018

Ponedjeljak 12:00 (23 Srpanj)
Sucuraj, Sucuraj